Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. ledna 2020 Slavomír

Petr Kramný - vinen či nevinen?

5. 07. 2017 22:58:22
O jeho případ jsem se nikdy moc nezajímala. Do té doby, než jsem zaznamenala různé reakce na jeho vinu či nevinu. Dostal se mi do ruky rozsudek a udělala jsem si názor podložený fakty, jelikož dle "ksichtu" opravdu nelze soudit.

MOTIV

Člověka napadá, proč by P.K. vraždil svou milující ženu Moniku a dceru Klárku. Jaký k tomu měl důvod? Kramný se z kraje snažil prezentovat své manželství s Monikou, jako bezproblémové. Např. psycholožce, kterou za ním poslali do Egypta tvrdil, jak byl na svou ženu pyšný, jak ji miloval. O žádných sporech se nezmiňoval. Ovšem dle svědků a z okruhu jeho známých a přátel je zřejmé, že jeho manželství nebylo tak idylické, jak tvrdil. Zhruba třetí den po smrti M. a K. se Kramný dožadoval internetu. Měl velký zájem o to, aby zjistil co si o něm myslí veřejnost v ČR. Jakmile zjistil, že ho lidé mají za "vraha", obrátil a začal na svou ženu házet špínu. Kramný byl velmi žárlivý a na své ženě závislý. Manželka se mu citově i intimně delší dobu odcizovala a toto nesl velmi těžce. Byl podroben vyšetření dvěma znalci z odvětví psychiatrie a znalkyní se specializací klinická psychologie. Tyto posudky mluví jasně. Viditelná potřeba závislosti, strachu z konfliktu, z hádky a opuštění. Rovněž v testovém vyšetření sděloval výrazné sebevražedné sklony. Mimo jiné doloženo v komunikaci s dalšími osobami a ze záznamů hovorů s nimi. Frustrace ze ztráty jistoty může vést k uvolnění dlouhodobě potlačované agrese a může vyvolat u člověka s poruchou osobnosti násilné impulsy, které mohou být obráceny proti sobě, ale i proti druhé osobě. Čili agresivní vynucování vztahu. Kramný poruchu osobnosti prokazatelně měl. Motiv v jeho případě jasný.

CHOVÁNÍ KRAMNÉHO PŘI ZJIŠTĚNÍ SMRTI M. A K.

Kramný má více verzí, kdy a za jakých okolností našel svou ženu s dcerou mrtvé. Nejdříve tvrdil, že odešel pro vodu a když se vrátit (pryč byl cca 8min), tak poté ulehl a zjistil, že Klárka je studená a nedýchá. V jiné výpovědi řekl, že po návratu do pokoje manželka s dcerkou normálně ještě komunikovali. Operátorce Allianz pojišťovny při prvním hovoru sděluje, že před chviličkou vstal a zjistil, že manželka a dcera jsou mrtvé. Svědkovi Patriku M. zase uvedl, že ležel v posteli s Klárkou, chtěl se otočit a zjistil, že je Klárka studená. V přípravném řízení i u hl.líčení uváděl, že toto zjistil, když si k ním šel lehnout poté, co zvracel v koupelně. Tak jak tedy? ... Ten den Kramný popisuje, jak neustále zvracel, chodil na WC. Zdůrazňuje, že jemu bylo ze všech nejhůře, hlavně večer. Nemohl stát ani na nohou...


Po zjištění smrti M. a K. se je Kramný, dle své výpovědi snažil oživovat. Poté, aniž by jim zavolal lékařskou pomoc, bere do ruky telefon a vytáčí svou matku (3:36h), které oznamuje co se stalo a ptá se jí co má dělat. Po tomto hovoru jde na chodbu a tahá ve vedlejším pokoji za kliku polské turistce. Zavolá "help" a jde zpět do pokoje. Usedá na postel vedle své mrtvé ženy, přičemž v ruce drží připravené smlouvy a vytáčí hovor na pojišťovnu Allianz (03:47). Dle záznamu, je tento hovor plynulý a Kramný diskutuje v klidu. Sděluje potřebné a nachystané údaje operátorce. Psycholožka se při hlav. líčení zmiňuje, že volání na pojišťovnu nezapadá do běžné reakce na takto prožitou, stresovou situaci.

SVĚDCI:

Polská turistka Magdalena z vedlejšího pokoje:

Když ji Kramný lomcoval za kliku a zavolal "help" (cca ve 2h ráno), nejdříve si myslela, že má problémy s vodou, jako měla onen den ona. Nic jiného neříkal a odešel zpět do pokoje. Šla tedy za ním, kde spatřila blonďatou holčičku, která ležela na zádech a ruce měla zvednuté nahoru, kolmo k tělu. Dlaně měla natočené k sobě. Na druhé straně ležela žena s rukama podél těla. Vyběhla na chodbu a volala o pomoc. Běžela na recepci. Přišlo ji divné, že Kramný jen stojí a nic nedělá. Zastihla zaměstnance hotelu, který zavolal pomoc. Mimo pokoj byla cca 10min. Po návratu byla situace stejná. Kramný seděl na posteli vedle své ženy, byl klidný. V rukou držel svazek papírů a mobil. Dle jejich slov byl klidný, nebyl v panice. Nepozorovala na něm, že by mu bylo špatně, ani jednou nezvracel, nebyl na WC. Byl bez emocí. Na pokoji si nevšimla stop po zvracení či jiných exkrementech. Po příchodu doktora na pokoj se Kramného chování změnilo. Začal neustále kašlat, jakoby chtěl zvracet, ale nezvracel.

Delegátka Alžběta C.

Na místo se dostavila cca ve 4h ráno. Do pokoje nevstupovala. Šla do vedlejšího pokoje, kde na posteli seděl Kramný a polská turistka. Kramný plakal, byl rozrušený. Na její dotaz co se stalo odpověděl, že jeho dcera a žena jsou mrtvé a jemu je zle od žaludku. Že je někdo zřejmě otrávil. Odvedla ho do nemocnice. Po celou dobu nezvracel, nepadal, nebyl malátný (Kramný to opět popisuje trochu jinak). Při požádání místními kriminalisty se šla podívat na pokoj, kde ležela dvě těla přikrytá prostěradlem. Mezi nimi stál kýbl, v němž na dně viděla nějakou tekutinu. Jakoby do něj někdo naplival. Zhruba třetí den po události ji Kramný sděluje, že ho mrzí, že si celý národ myslí, že je vrah. Pak ji sdělil tři teorie, které se mohly stát. Třetí z nich byla ta, že je chtěla otrávit sama Monika. Na její otázku, zda to myslí vážně ji odpovídá, že Monika mu lhala, že s někým komunikovala na fb a že vůbec neví co si o ní má myslet. Dozvěděla se o tom, že Kramný nechal na recepci kufry Moniky a Klárky s tím, ať si je rozebere místní personál.

MUDr. Petr K, MBA - lékař asistenční služby vyslán do Hurghady

Utkvělo mu v hlavě, že se Kramný při prvním společném setkání zajímá o úhradu nákladů za přepravu zavazadel. Zajímalo ho, zda bude platit za tři kufry. Tímto dotazem byl překvapen. Nezaznamenal v hotelu žádnou stížnost na jídlo, pití. Nikdo neměl nijak závažné zdrav.komplikace. Otrava z jídla z hotel. komplexu se mu jeví jako málo pravděpodobná. Stejně tak jako úmrtí dvou osob v důsledku dehydratace či průjem (Egypt.závěr),navíc v časovém úseku 24h.

Svědkyně Taťána K - turistka ze stejného hotel.komplexu

S rodinou se potkávala u snídaně, večeře i během dne. Její vnučka chodila s Klárkou do dět.klubu. Malá Klárka se asi třetí den pobytu zmínila, že maminku bolí trochu břicho. Ta však ležela normálně na lehátku. Den před událostí ji viděla u vody. Hráli si, byly plné života. Kramný ji přišel odtažitý, naopak Monika byla příjemná, usměvavá, veselá. Působila na ni spokojeným dojmem. Kramný na ni po události nepůsobil nějak zdrceně.

Lenka K. - sestra P.K.

S bratrem neměli ideální vztah. Od útlého věku docházelo u bratra k výbuchům vzteku, svým způsobem byl agresivní a takto se projevoval i vůči ní. Časem z toho vyrostl. Pro bratra byly prioritou vždy peníze a majetek. Nebavili se spolu kvůli zapůjčeným penězům a nekomunikovali spolu až do smrti M. a K. V té době ho kontaktovala a chtěla mu pomoci. Mluvila s ním po tel a volala mu do Egypta. Řešila s ním to, že je divné, aby si nevšiml toho, že holky nejeví známky života, když s ním byly spolu na pokoji. Rovněž, proč nepožádal o lékařskou pomoc během dne. Proč odmítl službu úklidu na pokoji, když podle něj měli na pokoji pozvracené ložní prádlo. Bylo ji divné i to, když podle slov Kramného se Klárce to dopoledne udělalo lépe, proč byla celý den na pokoji, kde byly zatažené závěsy, nešla televize ani nebyl zapnutý tablet. Podivovala se, jak to mohla na pokoji malá Klárka vydržet. Proč ji někam nevzal, když ji bylo lépe a jemu bylo nejhůře až večer. Když mu za jeho pobytu v Egyptě sdělila, že třetinu majetku dědí rodina Moniky, reagoval výbušně a vulgárně. Řekl, že Monika přišla s holým zadkem a s holým zadkem taky odejde. V době, kdy se začal řešit pohřeb sestře došlo, že neprojevil žádnou lítost nad jejich smrtí. Zajímal se více než o pohřeb o převoz jeho vozidla z letiště. Zajímal se také o posmrtné skvrny, za jakou dobu vznikají a ztuhlost těla. Také o to, zda na něj něco kriminálka má. Po jeho návratu mu sestra sdělila, že mu nevěří a myslí si, že bylo vše jinak. Ironicky se usmál, že mu to je jedno. Jeho chování po návratu bylo pro ni nepřijatelné a nepochopitelné. Na její větu, že mu nevěří, že to bylo vše jinak se opět ironicky usmál a řekl, že nejsou důkazy. Rovněž není pravda, že mu řekla, ať se zbaví věcí, ve kterých Monika s Klárkou spali ani to, že by je měla otrávit Monika.

VYLOUČENÍ DALŠÍ OSOBY NA POKOJI V OSUDNÝ DEN

K usmrcení došlo v důsledku působení elektrickým proudem a to působením třetí osoby. Další osoba na pokoji byla vyloučena a to z těchto důvodů: elektronická karta k otevírání dveří byla vydána jen jedna a tu měl Kramný vždy u sebe. Sloužila k propojení elektroinstalace v době přítomnosti hostů na pokoji. Jen při jejím vložení do spínače fungovala elektřina. Jen za této podmínky bylo možné zabít M. s K. Z Kramného výpovědi plyne, že po návratu do pokoje s nimi holky ještě komunikovali, takže v době smrti musel být na pokoji a měl kontrolu nad děním v pokoji. Pokud se Kramný u hl.líčení zmiňuje, že někdo mohl do pokoje nepozorovaně vejít s připravenou smrtící zbraní, ve tmě tuto zbraň instalovat a postupně usmrtit manželku s dcerou ležící na samostatných postelích, aniž by to on zaregistroval, protože byl na WC, soud považuje tuto argumentaci za výsledek jeho naprosté argumentační tísně. Nebyl ani motiv k tomu usmrtit dvě turistky. Nebylo zjištěno, že by byl jakýkoliv jiný problém kromě problému s ubytováním z kraje pobytu. Rodina tam neměla dle svědků žádný konflikt. Ani samotný Kramný o žádném jiném problému nehovořil.


ZNALECKÉ POSUDKYVerze možné otravy byla spolehlivě vyvrácena především znaleckými posudky z oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství a toxikologie zpracovanými znalci MUDr. M. Smatanovou, Ph.D, MUDr. M.Dokoupilem a RNDr. M.Staňkovou i revizním znaleckým posudkem znaleckého ústavu Oddělení soudního lékařství Nemocnice Č.Budějovice včetně výpovědi a přesvědčivé argumentace těchto znalců u hl.líčení, mající oporu ve výsledcích provedených vyšetření a ve výsledcích laboratorních zkoumání. Těmito posudky bylo prokázáno, že příčinou smrti u Moniky a Klárky bylo náhlé selhání srdce při úrazu elektr.proudem.

DALŠÍ POZNATKY:

Kramný tvrdí, jak moc mu jde o to, aby zjistil pravdu co se s jeho ženou a dcerkou stalo, přitom jediné co ho zajímá je to, jak nelegálně vycestovat z Egypta. Viz jeho doložená komunikace...

Svůj zdravotní stav osudný den popisuje jako něco šíleného, zvracel, lítal na WC, nemohl ani chodit, mluvit. Dle svědků ten večer nezvracel, nebylo mu špatně. Nebyl schopen zavolat pomoc, ale uskutečnit plynulý hovor s pojišťovnou Allianz ano?

Od samého začátku spolupracuje s novináři. Dokonce si vyžádá i natáčení toho, jak sleduje online pohřeb M. a K. Nechá si samozřejmě za své rozhovory platit. To je jeho podmínka.

Velmi brzy po smrti své ženy navazuje kontakty z ženami.

V hovorech se sestrou se zmiňuje i o tom, že Monika neměla v onen den na sobě kalhotky /zvláštní, když s ním prokazatelně neudržovala intimní vztah/ a že ji někdo asi znásilnil.

Řekl, že se sestrou diskutoval o svém vystoupení v TV a byl údajně nabádán, aby se držel pouze jedné verze, na to reagoval s tím, že už to má srovnané v hlavě a ví co má říci, jak to vše bylo, ale pořád ho ještě nenapadá ten motiv....


Já mám jasno... Ačkoliv se nikdy nenašla vražedná zbraň, je tu spousta nepřímých důkazů, které vedou k odsouzení P.K. Tyto veškeré důkazy tvoří ucelený řetězec a pro soud byly díky bohu dostačující.

Autor: Marcela Müllerová | středa 5.7.2017 22:58 | karma článku: 37.97 | přečteno: 5516x

Další články blogera

Marcela Müllerová

Česká pošta a její uštvaní zaměstnanci

Nedivím se, že si na služby České pošty tolik lidí stěžuje, protože v jednom dni mít na telefonu hned 3 její nepříjemné zaměstnance se jen tak nepoštěstí.

4.4.2018 v 15:27 | Karma článku: 42.37 | Přečteno: 9429 | Diskuse

Marcela Müllerová

Dovolená Egypt - Marsa Alam

"Ježiš, Egypt? No, to bych se bála." Často jsem slýchala podobné věty. Ale nechtěla jsem dát na předsudky, protože potápění a podmořský svět v Rudém moři mě hodně lákal...

14.9.2017 v 11:18 | Karma článku: 23.93 | Přečteno: 2519 | Diskuse

Marcela Müllerová

Muž, který vyfotil muslimky v bazénu promluvil

Zaznamenala jsem na fb rozhovor s mužem, který vyfotil muslimky v aquaparku v Čestlicích. Jaký názor máte vy? Jde lidem o burkiny, nebo o něco jiného?

14.7.2017 v 18:41 | Karma článku: 44.84 | Přečteno: 5565 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Renata Pospiechová

Paříž, Louvre, Leonardo

Velké překvapení nás s manželem čekalo pod stromečkem. Asi jsme byli fakt hodní, takže Ježíšek nám věnoval vstupenky na výstavu o Leonardovi da Vinci v Louvru v Paříži. A letenky k tomu. Tedy Ježíšek, naše děti to byly.

21.1.2020 v 22:15 | Karma článku: 13.83 | Přečteno: 231 | Diskuse

Miloš Korotvička

Ministr dopravy

Ne všichni znají vtip z dob socialismu. Hlásenie rozhlasu železničnej stanice Košice:"Kto sa chce stať povereníkom či ministrom v Prahe, něch sa prihlási u prednostu stanice." Je to zas aktuální. Jen je třeba se hlásit u Lucifera.

20.1.2020 v 22:35 | Karma článku: 16.11 | Přečteno: 521 | Diskuse

Miloš Korotvička

Jen tak povídání o Pálavě

Chtěl jsem komentovat požár ve Vejprtech. Nejde mi to. Posílám soustrast pozůstalým a uznání zachráncům. Zdá se, že to zvládla i vláda. Jistě tam bude hodně problémů k řešení. Na počest uhořelým vzpomínka na naše šťastné mládí

19.1.2020 v 22:52 | Karma článku: 6.89 | Přečteno: 127 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Bůh není Pánem snílků

V poslední době se opět setkávám s lidmi, kteří jsou přesvědčeni o tom, že Bůh nám splní vše, čemu budeme věřit. Pokud po něčem toužím, záleží už jen na velikosti mé víry. Pokud je má víra dost silná, Bůh mi splní každý můj sen.

17.1.2020 v 19:10 | Karma článku: 16.45 | Přečteno: 254 | Diskuse

Radko Pašek

Otec s dcerou je likvidován úředníkem odboru územního plánování z Jičína

Navrhuji zásadní změnu Ústavy ČR " Žádný občan ČR není povinen řídit se zákony, vyhláškami či předpisy, jsou-li v rozporu se zdravým rozumem".

17.1.2020 v 11:57 | Karma článku: 31.03 | Přečteno: 1010 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5450

Lidé se často bojí projevit svůj vlastní názor. Nechávají se často ovlivnit buď médii, nebo ostatními lidmi. Je to škoda. Mé články zde upozorňují na věci, které se dějí, a které mě zajímají.

Najdete na iDNES.cz